2005’ten Bugüne 1 Milyon Sertifika

BTK tarafından açıklanan 2018 son çeyrek verilerine göre elektronik sertifika sayısı 3 milyon 817 bin 319’a yükseldi. E-GÜVEN olarak 16 yılda 1 milyonun üzerinde sertifika ürettik.

Elektronik imza kimimizin bireysel işlemler için ihtiyaç duyması kimimizin ise çalıştığı kurumların iç süreçlerindeki ihtiyaçlar gereği sahip olduğu fakat 2005’den bugüne hayatımızda yer alan ve hayatımızı kolaylaştıran bir araç. Bilindiği gibi elektronik imza gerçek kişiler adına oluşturulabilen ve ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahip olan, token (akıllı çubuk) aracılığı ile bilgisayar ortamında zaman ve mekandan bağımsız imzalama sağlayarak hayatımızı kolaylaştıran ve her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulan bir araç.

E-GÜVEN olarak 2005’den beri elektronik imza ve imzalama çözümlerimiz ile işlemlerde hız, güvenlik ve tasarruf sağlamaya yönelik çalışmalarımız devam ediyoruz., BTK tarafından açıklanan 2018 son çeyrek verilerine göre elektronik sertifika sayısı 3 milyon 817 bin 319’a yükseldi. Sektöre yön verdiğimiz ve müşterilerimizin işlemlerini daha pratik ve hızlı gerçekleştirmelerine katkı sağladığımız bu yolda 16 yılda ürettiğimiz sertifika sayısı 1 milyonu geçti.

Türkiye’de e-dönüşümün temelini oluşturan ilk e-imzanın üretilmesi ile 24 Haziran 2005’de başlayan yolculuğumuzda bugün geldiğimiz noktada Türkiye elektronik imza pazarında ayda ortalama 500 bin mobil imzalama ve 25 milyon doğrulama işlemi gerçekleştirmekteyiz. E-GÜVEN olarak işlemlerini dijitale taşıyarak bugün 1 milyonun üzerinde sertifika üretmemizde katkısı bulunan bütün müşterilerimize teşekkür ederiz.