Mobil Abonelik Sözleşmeleri e-Devlet’de

Mobil abonelik sözleşmeleri e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek. Peki bu işlem nasıl yapılacak son yazımızda sizler açıkladık.

e-Devlet son yıllarda hayatımızı kolaylaştıran ve Devlet ile ilgili işlemlerimizi hızlı,güvenli ve tek yerden gerçekleştirmeyi sağlayan bir portal. Bir çoğumuz pek çok farklı işlemi gerçekleştirebilmek için e-Devlet portalı ve içerisindeki uygulamaları sıklıkla kullanıyoruz. İşte e-Devlet bireylerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

Artık mobil hat sözleşmeleri e-Devlet üzerinden kolaylıkla imzalanabilecek ve bayi gezme süreçleri ortadan kalkmış olacak. Bireyler bulundukları yerden başka hiç bir yere fiziki olarak gitmelerini ihtiyaç kalmadan bir kaç tıkla işlemlerini tamamlayabilecekler.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklama ile 29 Mart 2019 itibariyle kullanıma açılan uygulama şuan için Turkcell ve Türk Telekom operatörleri için kullanılabilmekte. Belirtilen işlem ile birlikte numara tanımlanın yanı sıra numara tanımlama işleminizi gerçekleştirirken beraberinde tarife seçimizini de kolaylıkla gerçekleştirebilcek ve böylelikle abonelik işlemleriniz için operatörlerin bayilerini ziyaret etmenize ihtiyaç kalmayacak.