ÇEVKO Vakfı E-Dönüşümde Letsign ‘ı Seçti

ÇEVKO, dijital dönüşüm sürecinde E-GÜVEN tarafından geliştirilen e-imza platformu LetSign’ı tercih etti. Türkiye genelinde 145 belediye ve 2 bine yaklaşan kuruluşla iş birliği yapan Vakıf Letsign ile iş birliklerine ait sözleşmelerini dijital ortamda yönetilebilecek.

Çoğunluğu AB üyesi 31 ülkede geçerli, 150 binden fazla kuruluşun kayıtlı olduğu, 540 milyon tüketiciyi kapsayan Yeşil Nokta markasının Türkiye’deki kullanım haklarının sahibi olan ÇEVKO Vakfı, dijital dönüşüm ve çevreye duyarlı yaklaşımları kapsamında LetSign platformunu kullanmaya başladı. Türkiye’de 145 belediye ve 2 bine yakın kuruluşla iş birliği yapan Vakıf, iş birliklerine ait sözleşmelerini dijital ortamda LetSign ile yönetebilecek. İmza gerektiren dokümanların, onay ve imza yetkilileri arasında dijital ortamda otomatik olarak dolaştırılmasını sağlayan ürünümüz, belgelerin elektronik veya mobil imza ile imzalanmasını mümkün kılıyor. 

Çevrenin ve doğanın korunmasının yanı sıra zaman ve maliyet açısından da tasarruf sağlayan Letsign ile daha önce çok daha yavaş ilerleyen imza ve onay süreçleri dakikalar içerisinde hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirilebiliyor. Letsign ile kağıt kullanımındaki azalma ile bir çok ağaç kurtarılmış oluyor. Aynı zamanda imzalanan dokümanların fiziki ortamlarda arşivlenme ihtiyacı ortadan kalkıyor. İmza süreçlerinde kargo ile doküman gönderme ihtiyacı sona erdiği için hem iş yükü açısından hem de imza için gidip gelen dökümanların kargoda geçirdiği süre bakımında yaşanan zaman kaybı LetSign ile saniyeler içerisinde çözülmüş oluyor.

Genel Müdürümüz Can Orhun ÇEVKO ile gerçekleştirilen iş birliği konusunda “Türk sanayinin geri kazanım yükümlülüğünü üstlenmiş olan ÇEVKO Vakfı ile gerçekleşen iş birliği ile yapılacak sözleşmeler LetSign platformu üzerinden dijital ortamda yönetilebilecek. Bu sayede elde edilen tasarruflar doğaya faydalı çözümler geliştirebilmek için kullanılabilecek. Doğa için sürdürülebilirlik kavramının destekçisi olan Letsign, aynı zamanda kullanıcılarına imzalama süreçleriyle ağaç dikilmesini de sağlayan bir yapıya sahip” dedi. Sundukları çözümlerle son 10 senede 42 bin ağacın kesilmesini önlediklerini de belirten, Orhun, “Geliştirdiğimiz yaratıcı çözümler ile firmaların verimliliklerini artırırken, iş sürekliliğine ve güvenilirliğine de katkı sunuyoruz. Her büyüklükteki işletmenin ve bireysel kullanıcıların e-imza ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilmeleri ve yönetebilmelerini mümkün hale getiriyoruz” dedi.