E-GÜVEN KOBİ’lerin yanında

Dijital dönüşüm KOBİ’lerin DNA’sında olmalı, e-dönüşüm KOBİ’lerin odağında yer almalı, KOBİ’ler dijital dönüşümle büyüyecek!

İhracatın yüzde 59’unu, istihdamın yüzde 75’ini gerçekleştiren KOBİ’lerin üretim değerindeki payları yüzde 56. E-dönüşümün avantajlarından yararlanan KOBİ’ler ülke ekonomisine daha çok katkı sağlıyor.
Boğaziçi Üniversiteliler “Gülümse İstanbul” Platformu tarafından organize edilen “Yeni nesil satış ve pazarlamada e-ticaretin parlayan yıldızı” temalı konferans 8 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirildi. İSTOÇ Ticaret Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe farklı sektörlerden işletmeciler katılım gösterdi. E-GÜVEN, etkinlik kapsamında “Dijital dönüşüm süreçleri, elektronik imza ve bilişim güvenliği uygulamaları” seminerinde dijitale taşınan iş süreçlerinin KOBİ’lere sağladığı avantajlar hakkında bilgi verecek.

Kobi E-İmza

Katma değerin yüzde 55’i KOBİ’lerden

Teknolojinin sağladığı olanaklardan ülke ekonomisinin lokomotifi olan KOBİ’lerin daha çok faydalanmaları gerektiğine dikkat çeken E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, “TOBB tarafından yayımlanan KOBİ Stratejisi Eylem Planı verilerine göre; KOBİ’ler ihracatımızın yüzde 59’unu, katma değerin yüzde 55’ini, istihdamın yüzde 75’ini gerçekleştiriyor. KOBİ’lerin üretim değerindeki payı ise yüzde 56. KOBİ’lerin e-dönüşümün getirdiği verimlilikten daha çok faydalanmaları durumunda hem rekabet avantajı elde etmeleri hem de ülke ekonomisine daha çok katkı sağlamaları mümkün. KOBİ’leri yenilikçi ve fayda odaklı çözümlerimizle destekliyoruz. E-imza kullanımının KOBİ’ler nezdinde yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

KobiE-İmza

KOBİ’ler e-imza ile vakitten ve nakitten kazandı

E-GÜVEN, elektronik imza ve mobil imza çözümleriyle KOBİ’lerde elden ele dolaşan dokümanların imzalanma sürecini bilgisayar ve mobil ortama taşıdı. Operasyonel süreçleri birkaç tıklama işlemi ile zamandan ve mekandan bağımsız hale getiren e-imza ve mobil imza, para ve zaman tasarrufu sağlıyor. Merkezinde e-imza bulunan e-dönüşüm uygulamalarının kullanımı ile KOBİ’ler nitelikli iş ve zaman kaynağı avantajına sahip oluyor. Bu kaynakların başka noktalara yönlendirilmesi KOBİ’lerin büyüme ivmesini hızlandırıyor. KOBİ’ler e-imza ile çalışanlarının verimliliğini artırabiliyor. Ayrıca kağıt ve kargo masrafı gibi giderlerden tasarruf ediyorlar. KOBİ’ler, sözleşmeleri e-imza ile imzalayabiliyor, bordroları, izin-masraf formlarını elektronik ortamda onaylayabiliyor ve e-fatura sisteminde e-imza kullanabiliyorlar. Ayrıca pek çok teşvik başvurusunu ve MERNİS işlemlerini e-imza ile uzaktan gerçekleştirebiliyor. E-GÜVEN, etkinliğe katılacak tüm KOBİ’lere 2 ay boyunca e-imza alımlarında yüzde 20 indirim avantajı sunarak destek sağlamaya devam ediyor.