Evden Çalışma E-İmzaya Olan Talebi Arttırdı

Pandemi ile birlikte bir çok kurum evden çalışmaya başladı ve bazı firmalarda bu süreç hala devam ediyor. Evden çalışma e-imzaya olan talebi de arttırdı.

Uzmanlar evden çalışmanın e-imzaya olan talebi arttırdığını belirtirken, çalışmalarını evden sürdüren şirketlerin bu süreçte devam etmesi gereken iş akışlarında gerekli olan imza ve onay süreçleri için çözüm aradıkları dikkat çekiyor. Genel Müdürümüz Can Orhun konu hakkında yaptığı açıklamada iş gücü ve maliyet kayıplarından dolayı imzalarını dijitale taşımayı tercih ettiklerini belirterek, evden çalışmanın e-imzaya olan talebi artırdığını ifade etti.

Evden çalışma yöntemini tercih eden şirketlerin, onay ve imza gerektiren süreçlerinin aksamaması için çözüm arayışına girdiğine dikkati çeken Orhun, “İmza süreçlerini zamandan ve mekandan bağımsız hale getiren e-imza, kağıt tabanlı imzalama süreçlerinin yavaş ve yapısı gereği pahalı oluşu gibi dezavantajlarını ortadan kaldırıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Gerçekleştirilen açıklamalar ve veriler ışığında bu dönem içerisinde e-imzanın avantajlı dünyası ile tanışan kurumlara yenilerinin de ekleneceği öngörülüyor. Kurumlar yalnızca e-imza ile kullanmakla kalmamakta ihtiyacı olan diğer imza-onay süreçlerinde de e-imza ve e-imza ile kullanılan ürünleri tercih ederek zaman ve maliyetten ciddi oranda tasarruf sağlıyorlar.