Noter Hizmetleri de Dijitalleşiyor

Noter hizmetlerinde dijital dönem başlıyor. E-Noter uygulaması sayesinde bir çok işlem dijital ortamda gerçekleştirilebilecek.

İçinde bulunduğumuz dijital dünyada tüm kurumlar dijital dönüşüme yönelik pek çok çalışma gerçekleştiriyor. İşte bunlardan biri de Adalet Bakanlığı hizmete sunulan E-Noter uygulaması , uygulama sayesinde bir çok kurum ve bireyin işlemleri dijital ortamda gerçekleşirken zamandan da tasarruf sağlanmış olacak. E-Noter uygulaması kapsamda kullanıcıların internet üzerinden kolaylıkla randevu alabilmesi ve bazı işlemlerin uygulama üzerinden gerçekleştirilebilmesi sağlanacak.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül gerçekleştirdiği açıklamasında “Vatandaşlarımız cep telefonu, bilgisayar üzerinden üyelik şartı aranmadan istediği noterlikten randevu alabilecek.” şeklinde belirtti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ‘Noterliklerde Dijital Dönüşüm e-Noter Uygulamaları Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Bakan Gül toplantının açılışında yaptığı konuşmada noterlerin birçok ihtilafın yargıya gelmeden çözüme kavuşturulması, yargıya intikal edenlerin de gecikmeden sonuçlandırılması misyonunu üstlendiğinin altını çizdi. Bakan Gül, bağımsız, tarafsız, mesleki yetkinliği güçlü noterlik sisteminin hukuki hizmetlerin kaliteli şekilde sunulmasına katkı sunacağını dile getirdi.